Στο πλαίσιο του προγράμματος της Περιφερειακής Δ/νσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας με τίτλο: «Οδεύοντας ομαλά από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο», ο υπεύθυνος του ΚΕ.ΣΥ.Π. Θερμαϊκού, Αϊβαλιώτης Θεόδωρος σε συνεργασία με τη συντονιστική επιτροπή του προγράμματος και τους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων των Δημοτικών Σχολείων της περιοχής ευθύνης του ΚΕ.ΣΥ.Π. Θερμαϊκού τα οποία συμμετέχουν στην πιλοτική φάση διοργανώνει απογευματινή μερίδα των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης, με θέμα:

« Ανοίγοντας την πόρτα του Γυμνάσιου »

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τέταρτη 17 Ιουνίου 2015 στις 19:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου Γενικού Λυκείου Μίκρας. Οι ομιλητές θα αναφερθούν στις ακόλουθες θεματικές ενότητες:

Παρουσίαση του προγράμματος

« Οδεύοντας ομαλά από του δημοτικό στο Γυμνάσιο»

Βορβή Ιωάννα, Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων, μέλος της συντονιστικής επιτροπής

Ψυχογυιού Ευαγγελία, Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων

«Ομαλή εισαγωγή στο Γυμνάσιο»

Βορβή Ιωάννα, Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων, μέλος της συντονιστικής επιτροπής

Ψυχογυιού Ευαγγελία, Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων

« Η οπτική της συμβουλευτικής προσέγγισης

στη διαδικασία μετάβασης από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο »

Αϊβαλιώτης Θεόδωρος, Υπεύθυνος Σ.Ε.Π. στο ΚΕ.ΣΥ.Π. Θερμαϊκού, μέλος της συντονιστικής επιτροπής

Κρυσταλλίδου Φωτεινή, Υπεύθυνη Σ.Ε.Π. στο ΚΕ.ΣΥ.Π. Θέρμης, μέλος της συντονιστικής επιτροπής

« Παρουσίαση των δράσεων που πραγματοποιήθηκαν

στα Δημοτικά της πιλοτικής φάσης»

Αϊβαλιώτης Θεόδωρος, Υπεύθυνος Σ.Ε.Π. στο ΚΕΣΥΠ Θερμαϊκού, μέλος της συντονιστικής επιτροπής

Κρυσταλλίδου Φωτεινή, Υπεύθυνη Σ.Ε.Π. στο ΚΕΣΥΠ Θέρμης, μέλος της συντονιστικής επιτροπής

Μετά το τέλος των εισηγήσεων θα ακολουθήσει ανοιχτή συζήτηση.

Πρόσκληση-πρόγραμμα                           αφίσα