Από το Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας, καλούνται να παρουσιαστούν για κατάταξη στη Σχολή Ικάρων (ΣΙ) οι επιτυχόντες των πανελλαδικών εξετάσεων του 2015, την Τρίτη 22 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 08:00, στην Αεροπορική Βάση Δεκελείας, στο Τατόι Αττικής.

Οι καλούμενοι για κατάταξη στη Σχολή, πρέπει να προσκομίσουν τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά, που καθορίζονται στη σχετική Εγκύκλιο Διαταγή Προκήρυξης Διαγωνισμού Επιλογής Σπουδαστών.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210-8193662

Από το Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας, καλούνται να παρουσιαστούν για κατάταξη στις Σχολές Υπαξιωματικών της Πολεμικής Αεροπορίας, οι επιτυχόντες στις πανελλαδικές εξετάσεις του έτους 2015, όπως παρακάτω:

• Οι εισακτέοι στη Σχολή Υπαξιωματικών Διοικητικών (ΣΥΔ), στην Αεροπορική Βάση Σέδες Θεσσαλονίκης, στις 22 Σεπτεμβρίου 2015, ημέρα Τρίτη και ώρα 08:00.
  • Οι εισακτέοι στη Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας (ΣΤΥΑ), στην Αεροπορική Βάση Δεκέλειας Αττικής, στις 24 Σεπτεμβρίου 2015, ημέρα Πέμπτη και ώρα 08:00.

Οι καλούμενοι για κατάταξη στις Σχολές πρέπει να προσκομίσουν τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά, που καθορίζονται στην Εγκύκλιο Διαταγή Προκήρυξης διαγωνισμού Επιλογής Σπουδαστών, καθώς και στο ενημερωτικό φυλλάδιο οδηγιών.

Ενημερωτικό Φυλλάδιο Κατάταξης ΣΤΥΑ-ΣΥΔ 2015

1. Βιογραφικό Σημείωμα